Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Všechno o těchto úžasných psících a nejen o nich..máme své psí kamarády, kteří mají do rotvíků daleko..ovšem srdcem je každý pes bojovný a oddaný svému páníčkovi jako právě rotvajler.. ;)

 

Historie plemene

Historie plemena

Rotvajler patří mezi nejstarší psí plemena.Vznik tohoto plemene sahá až do doby římské.Tehdy sloužil jako salašnický a honácký pes.Tito psi přišli s římskými legiemi za Alpy jako obránci lidí a honáci dobytka. V okolí dnešního Rottweilu se tito psi
zachovali v původním typu,byť i zkříženi s původními místními plemeny. Hlavním úkolem rotvajlera se stalo střežení a pohánění velkých stád dobytka a ochrana jejich pánů i majetku.

Na počátku 20.století se vyhledávala plemena vhodná k policejní službě a přitom byl vyzkoušen i rotvajler.Velmi rychle se prosadil jako pes po všech stránkách vyhovující policejní službě. V roce 1610 byl oficiálně uznán jako policejní pes. Chov rotvajlerů směřuje k produkci mohutně stavěných psů,černých s rudohnědými,ostře ohraničenými znaky,v nichž se spojuje síla s ušlechtilostí,a kteří mají dostatečnou hmotu pro využití jako služební ,strážní a užitkové plemeno.